.com domeen
.xyz domeen
.online domeen
.tech domeen
.site domeen
.space domeen
.website domeen
.store domeen

Soodsaimad domeeninimed, mis sobivad sulle kõige paremini

10 näpunäidet, et leida domeeni kontrollijaga ideaalne domeeninimi

1

Vali meeldejääv domeeninimi. Kerged ja lühikesed sõnad ning lihtsad fraasid on parimad!

2

Domeeninimi võiks olla lühike. Domeeni kontrollija aitab sul leida parima valiku!

3

See peab olema seotud sinu külastajatega. Märksõnad domeeninimes on vajalikud.

4

Domeeni kontrollijaga saad vaadata kõiki laiendeid - neid on üle 800.

5

Kasuta domeeni kontrollijat, et leida domeene, mis sisaldavad populaarseid märksõnu. Märksõnad aitavad sul Google otsingutulemustes tõusta!

6

Kaitse oma brändi ostes sama domeen erinevate populaarsete domeenilaienditega.

7

Väldi sidekriipse ja numbreid ning ära kasuta täpitähti.

8

Mõtle domeeninimest kui investeeringust! Hiljem võib hea domeeninimi maksta terve varanduse.

9

Võta domeenile privaatsuskaitse kui soovid, et sinu andmeid ei avaldataks WHOIS andmebaasis.

10

Leidsid omale sobiva? Tegutse kohe! Head domeeninimed saavad reeglina kiiresti otsa.

Sul on juba domeeninime?
Paneme selle sinu heaks tööle!

Saad hõlpsalt alustada oma olemasoleva domeeninime kasutamist kolides selle teise teenusepakkuja juurest
Hostingeri vaid mõne nupuvajutusega!

.XYZ-ga on soovitud domeeninimed alati vabad!

Sinu soovitud domeen on juba registreeritud? Mitte .XYZ laiendiga! Saa oma soovitud domeeninimi, mis ei ole teiste laienditega enam vaba.

pilvemajutusOtsid meeldejäävat, soodsat domeeninime mis oleks veel vaba? Võta .xyz!
.XYZ domeenid on soodsad, lühikesed ja väga uuenduslikud. Anna oma koduleheküljele nimi ilma piiranguteta! Alusta domeeni kontrollijaga ja püüa oma sihtgrupi tähelepanu kasutades sobivaid märksõnu: leia just selline nagu sulle meeldib, ilma et kulutaksid domeeni peale tuhandeid. Jäta meelde - .XYZ on uus .COM!

Miks registreerida domeen Hostinger'i kaudu?

Hostinger pakub sulle soodsaimat domeeninime koos kohese aktiveerimise ja võrratu klienditoega.

Soodsad domeenid ja pikendamised

Soodsate domeenide pakkumine on meie missioon! Vaid Hostingeris saad sa soodsaima domeeni koos kvaliteetse teenusega. Tänu meie spetsiaalsetele kokkulepetele tippdomeenide omanikega saame pakkuda domeeninimesid eriti soodsalt. 99-sendised domeenid on meie privileeg, mida saame sinu heaks kasutada! Soodsalt domeenide pikendamine on meie tugevus ning spetsiaalne domeeni kontrollija meie tööriist sinu edu jaoks!

Usaldusväärne registripidaja

Kõrgetasemeline veebimajutus ja parimad domeenide hinnad - vaid Hostingeris. Meid usaldavad miljonid, meid tunnustavad mainekad ettevõtted ja tippdomeenide omanikud. Hostinger on osa ICANN'i eliitettevõtetest, mida on maailmas kokku üle 40. Vali vaid tunnustatud domeenide pakkuja kõrgeima kvaliteedi ja parima klienditoega.

Domeeni privaatsuskaitse

Sinu domeeni privaatsus on meie kõrgeim prioriteet. Teised registripidajad avaldavad üldjuhul sinu kontaktandmed avalikus andmebaasis (WHOIS). Hostinger pakub eksklusiivset võimalust kaitsta oma kontaktandmeid teiste eest. Hoia oma privaatsust!

Tasuta domeen

Kasuta meie domeeni kontrollijat, et leida kõige populaarsemad domeenid erinevate tippdomeenide seast: .com, .net, co.uk, .org... Kas teadsid, et Hostinger pakub ka tasuta domeeninimesid, mis sisalduvad enamikes meie veebimajutuse pakettides? Lihtsalt telli üks meie veebimajutusteenustest koos tasuta domeeniga ja saa kõik-hinnas pakett väga soodsalt. Hea pakkumine, millega alustada!

Säästa aega - kasuta domeeni kontrollijat ja registreeri oma domeen juba täna.

Domeeni registreerimine: Korduma Kippuvad Küsimused (KKK):

Leia vastused küsimustele seoses domeenide kontrollimise ja registreerimisega.

Domeeninimi on sarnane su koduaadressile, sest selle abil saavad inimesed sind Internetiavarustest üles leida. Seepärast kutsume veebilehitsejate ülemises ääres asuvat riba aadressiribaks – sinna sisestatakse domeeninimi, et veebilehte leida.

Kui domeeninimi on nagu aadress, siis server on justkui maja. Oma kodulehekülge luues valid sa domeeninime, mille kaudu teised kasutajad sinu lehekülje leiavad. Ilma domeeninimeta peaksid inimesed kasutama IP aadresse (nt 87.249.281.92).

Pea iga kodulehekülg kasutab domeeninime. Google.com on domeeninimi. Facebook on lehekülje nimi ning Facebook.com on nende aadress.

Domeeninimesid on igasuguseid, kuid kõik on sarnased ühel moel: need koosnevad kahest osast – nimi (nt Hostinger) ja tippdomeeni laiend (nt .com). Tippdomeeni laiendeid on saadaval väga palju erinevaid, alates riigipõhistest (nt .co.uk ja .de) lõpetades organisatsioonipõhiste laienditega (nt .gov riigiasutuste ja .edu õppeasutuste tarbeks).

Lisaks sellele, et registreeritud on üle 330 miljoni domeeninime, leidis ICANN (ettevõte, mis tegeleb tippdomeenide haldamisega), et vajalikud on ka väga spetsiifilised domeenilaiendid, nagu näiteks .bike ja .clothing, .guru ja .ventures.

Oma domeeninime valimine võib olla keeruline, sest saadaval on väga palju erinevaid laiendeid. See on suur otsus. Kuigi domeeninime saab hiljem mõne muu vastu vahetada, siis on targem see esimesel korral hästi valida.

Ostes domeeninime usaldusväärse ettevõtte kaudu (nagu on Hostinger), siis saad sa õiguse seda domeeninime hallata kindla ajaperioodi jooksul.

Pärast domeeni registreerimist on vajalik see suunata serverisse, kus su kodulehekülg asub. Sellised muudatused võivad aega võtta kuni 72 tundi, mille jooksul on kõik Interneti teenusepakkujad üle maailma jõudnud need muudatused vastu võtta.

Teine hea põhjus domeeninime omamiseks on see, et saad seda kasutada emailide jaoks. Samuti saad luua alamdomeene (nt alamdomeen.sinudomeen.com) ja luua suunamisi teistele lehekülgedele. Samuti saad sa osta mitu domeeninime ja suunata need kõik ühele leheküljele.

Ostetud domeene saab kasutada ka kõikide teiste veebimajutuse teenusepakkujatega.

Selleks on mitmeid põhjuseid, üks olulisemaid on ehk oma brändi kujundamine. Pole midagi ebaprofessionaalsemat kui ettevõte, mis majutab end nimega brändinimi.wordpress.com. Reeglina on veebilehed, mis on endale domeeninime ostnud ja seda ise haldavad mainekamad ja usaldusväärsemad.

Kuid sinu domeeninimi on väärt palju enamat. Üks põhjustest miks inimesed kodulehekülgi loovad on see, et neil on sellel leheküljel vaba voli. Kui kasutad sotsiaalvõrgustikke, tasuta blogimisplatvorme või kasutad müügiks lehekülgi nagu Amazon ja eBay, siis sõltud täielikult nendest lehekülgedest. Kui nende kasutustingimusi muudetakse või need sootuks sulgetakse, on lood halvad.

Kui registreerid oma domeeninime, siis ei pea sa kellelegi teisele lootma. See domeeninimi kuulub vaid sulle ja saad seda kasutada kuidas ise tahad. Saad hallata domeeniga seotud e-maili aadresse, määrata milist serverit lehekülg kasutab ja võid domeeni isegi maha müüa või kellegile teisele üle anda.

Samas mõjutab su domeeninime olek ka otseselt sinu veebisaidi positsiooni otsingumootori tulemuste lehel (SERPs). Vanemad domeeninimed kipuvad olema uuematest eespool ja iga otsingumootori tuum on tsiteerimise mudel. See tähendab, et nemad määravad sinu kodulehekülje tähtsuse selle põhjal, kui mõjukad on sinu leheküljele suunatud viited. Nii et kui sa ei oma oma domeeninime, siis lähevad kõik saavutused kellegi teise kasuks.

Sellele küsimusele ei ole lihtne vastata. Hea uudis on see, et sa võid registreerida mitu erinevat domeeninime. Sellisel juhul kuuluvad kõik registreeritud nimed vaid sulle.

Alustamiseks peaksid kasutama meie domeenide kontrollimise tööriista, millega saad kontrollida domeeninime saadavust ning selle erinevaid laiendeid. Sisestama pead vaid oma soovitud nime, näiteks blogi nime. Kui see on saadaval .com laiendiga, siis on valik praktiliselt tehtud. Registreeri see!

Kahjuks ei ole see alati võimalik, sest kokku on registreeritud väga palju domeene. Üldjuhul ei ole tavalised sõnad .com laiendiga saadaval, niisiis pead sa olema leidlikum. Siinkohal aitab sind domeeni kontrollimise tööriist, sest ilmselt otsid sa väga palju erinevaid nimesid, et leida midagi, mis oleks vaba.

Üldjuhul on parimad domeeninimed meeldejäävad ja lihtsasti hääldatavad, mistõttu liidavad paljud edukad ettevõtted lihtsalt kaks sõna kokku (nt YouTube, Snapchat, Instagram). Proovi erinevaid sõnaühendeid kuni leiad endale vaba ja sobiva nime.

Ühtlasi on hea mõte kontrollida sama nime saadavust erinevates sotsiaalvõrgustikes. Kui nimi on vaba, siis registreeri see igal juhul. Ilmselt ei soovi sa, et 6 kuu pärast on sinu supereduka kodulehekülje nimi Facebookis hõivatud kellegi teise poolt.

Jäta meelde, et sa saad osta mitu erinevat domeeninime ja suunata need samale leheküljele. See on kasulik, kui sa ei suuda otsustada .com ja .us laiendite vahel või kui kardad, et inimesed võivad su domeeninime valesti kirjutada. Ole loov!

Kui registreerid oma domeeninime, siis kuulub see sulle sinu poolt valitud perioodiks. Selle aja jooksul saad sa selle domeeninime ka edasi müüa.

Hea uudis on see, et kui soovid kasutada uut domeeninime, siis lihtsalt registreeri see nagu eelminegi. Hiljem saad ostetud domeeninime siduda juba olemasoleva koduleheküljega.

Kuigi sul on võimalus oma domeeninime muuta, siis ei ole see parim mõte. Mida rohkem oma ühte nime kasutad, seda populaarsemaks see saab. Seda muutes kaotad sa sellele domeenile omistatud populaarsuse.

Domeeni registreerimise minimaalne periood on üks aasta. Sa võid seda registreerimise hetkel soovi korral pikendada kolme aastani.

Samuti soovitame me domeeninime õigeaegselt pikendada. Me saadame domeeni aegumise kohta alati meeldetuletuse. Samuti saab oma domeeninime automaatselt pikendada. Juhul kui maksemeetod on kehtiv, siis pikendatakse domeeninimi automaatselt ja kodulehekülje töö ei katke.

See sõltub sinu küsimusest. Domeeni kontrollijat kasutades ei pea sa www'd domeeninime ette lisama.

Kui oled domeeninime juba ostud, siis sõltub valik sinu eelistustest, kuid valikut tehes peaksid sa sellele kindlaks jääma, sest http://sinunimi.com ja http://www.sinunimi.com on otsingumootori jaoks kaks erinevat lehekülge.

Minevikus on domeenides kasutatud www'd, sest kui aadresse lisati pakenditele, reklaamidele, flaieritele ja teistele internetivälistele marketingu vahenditele, siis inimesed teadsid, et tegu on veebiaadressiga (World Wide Web). Tänapäeval on internet nii üldlevinud, et, www kasutamine pole ilmtingimata vajalik ja paljud on väitnud, et selle ärajätmine muudab veebiaadressite meeldejätmise lihtsamaks.

Domeeni kontrollijat saab kõige paremini kasutada, kui alustad nimekirjaga potentsiaalsetest nimedest. Ära muretse liialt laiendi pärast (nt .com) – nime kontrollides avanevad sulle paljud erinevad domeenilaiendid, et saaksid leida nime, mis on veel vaba.

Näiteks otsid sa "minunimi" domeeni. Kui selle domeenikontrollija otsingusse sisestame, siis saame vastuseks, et minunimi.xyz on vaba. Selle all on näha, et kuigi minunimi.com on juba võetud, on domeen vaba mitmete teiste laienditega, sealhulgas minunimi.org ja minunimi.net

Kuid siit läheb asi huvitavaks. Lisaks sisestatud sõnale pakub domeeni kontrollija lisaks võimalikke lahendusi. Isegi kui inimesed ei osta esialgset domeeninime, siis otsustavad nad mõne alternatiivi kasuks.

Sa võid domeeni kontrollijat kasutada palju soovid - ära karda olla loov! Lõpuks leiad endale kindlasti sobiva domeeni.

Hea uudis: meil domeeni registreerides ei kehti erireegleid. Oleme avatud kõigile - ka sinule!

Domeeni registreerimise käigus küsime küll sinu kontaktandmeid, et võimalike probleemide korral sinuga ühendust saada. Samuti vajad sa kehtivat maksevahendit domeeni eest tasumiseks.

Sa ei pea olema endine Hostinger'i klient, et domeeninime registreerida. Registreeritud domeeninime saad suunata ka mõnele teisele veebimajutuse teenusepakkujale. Küll aga usume, et lihtsam on hoida kõik asjad ühes kohas - seepärast pakume me nii domeene kui veebimajutuse teenust.

Muidugi! Registreeritud domeeninimi kuulub sulle ning mitte ettevõttele, kelle kaudu selle registreerisid.

Kuid domeeninimi peab vastama teatud reeglitele. Kui soovid domeeni kolimise kohta rohkem teada, siis külasta meie domeenide kolimise lehekülge. Domeeni kolimist on lihtne alustada ja me aitame sind kogu protsessi vältel.

TLD on lühend "Top Level Domain" kohta. See tähistab domeeninime viimast osa pärast punkti. Need on näiteks .com, .gov ja .org. Domeeninime ei saa eksisteerida ilma TLD'ta.

Erinevate TLD'de kasulikkus seisneb selles, et üldjuhul tead sa ette, mis leheküljega on tegemist (va .com, mida kasutatakse tänapäeval kõige jaoks). Teised näited on .org organisatsioonidele, .edu haridusasutustele ja .gov riiklikele asutustele.

TLD'sid saab omakorda jagada kahte gruppi: riigipõhised (ccTLD) ja üldkasutatavad (gTLD).

Riigipõhised laiendid (ccTLD) on kasutuses erinevate riikide poolt. See on kasulik nii kodulehekülje haldajale kui ka kasutajale, sest mõlemad on huvitatud teatud riigi sisust - näiteks võib tuua otsingumootorid Google.com, Google.co.uk ja Google.de.

Üldkasutatavad laiendid (gTLD) on kõige laialdasemalt levinud, sest siia kuuluvad ka .com domeenid - neid on registreeritud rohkem kui kõiki teisi ccTLD'sid kokku.

Algupäraselt olid peamised gTLD'd .com, .org, .net, .edu, .gov ja .mil, kuid tänaseks on neid sadu erinevaid, nagu näiteks .online, .xyz ja .name.

Tegelikult mitte üldse kaua! Üldjuhul aktiveeritakse uued domeenid koheselt pärast makse sooritamist.

Lisaks oleme teinud domeenide registreerimise võimalikult lihtsaks. Domeeni registreerimine võtab aega vaid mõne minuti.

Hostinger offers a free domain name with premium and business hosting plans. You can get started with web hosting and a free domain name for just $3.45/month. So once you’ve used the domain checker to settle on the perfect domain name, don’t delay - sign up today and snatch it up!

Kui sinu soovitud domeeninimi on juba võetud, siis tasub kaaluda veidi teistsugust nime. Ehk saad sinna lisada mõne sõna või vahetada ühe sõna teise vastu. Ehk saad domeeni registreerida teise laiendiga.

Teine võimalus on lisada sidekriipse, ehk minunimi.com asemel võid proovida minu-nimi.com, kuid ole ettevaatlik - sinu valitud nimi ei tohiks teise nimega segi minna.

Õige domeeninime leidmine nõuab veidi vaeva. Pea meeles, et see õige domeeninimi peidab end kuskil ning sa pead selle vaid üles leidma!

Privaatsuskaitse ehk WHOIS kaitse aitab avalikkuse eest peita domeeni omaniku andmeid.

WHOIS on rahvusvaheline organisatsioon, mis talletab endas domeeninimede kohta käivat informatsiooni: domeeni registreerija, registreerimise kuupäev, aegumise kuupäev ning kuhu domeen suunatud on.

See tähendab, et igaüks saab WHOIS andmebaasist domeeni kohta infot pärida. Valikuline privaatsuskaitse võimaldab sul seda informatsiooni varjata.

Privaatsuskaitse ei sobi kõigile, kuid kui soovid oma nime, aadressi, telefoninumbri, emaili aadressi ja ettevõtte nime asendada privaatsust tagava firma andmetega, siis on see sulle õige valik!

Vaatame esmalt sarnasusi: need kõik on gTLD'd ja neid saab registreerida iga huviline. See tähendab, et kui keegi ei ole sinule meeldivat domeeninime juba registreerinud, siis saad seda teha just sina.

Iga gTLD omab veidi erinevat tähendust, ehk parim on valida see, mis seostub su koduleheküljega. .com domeene kasutatakse üldjuhul ettevõtete jaoks. .net domeene kasutavad üldjuhul sideettevõtted.

.org laiendit kasutatakse endiselt väga palju sihtotstarbeliselt, ehk heategevusorganisatsioonide, kommuunide ja kohalike gruppide jaoks. .info on mõeldud informatiivsete lehekülgede tarbeks, nagu wiki'd ja õpetuslikud koduleheküljed.

Kõikide nende gTLD'de puhul ei ole olemas kindlaid reegleid. Võta neid kui soovituslikke nõuandeid.

Sinu domeeninimi on nagu sinu aadress ja veebimajutus on nagu maja kus elad. Kui soovid alustada koduleheküljega, siis vajad nii domeeninime kui ka veebimajutuse teenust.

Domeen ja veebimajutus on sümbioosis nagu tarkvara ja riistvara ning nagu yin ja yang. Kuigi on võimalik omada üht ilma teiseta, siis kõige paremini töötavad need koos. Seepärast pakuvad paljud ettevõtteid nii domeenide registreerimise kui ka veebimajutuse teenust.

Muidugi saad sa registreerida domeeninime ühe ettevõtte juures ning kodulehekülje majutada teise ettevõtte juures. Üldjuhul võtab see aga rohkem aega, ehk miks see endale keeruliseks teha?

Maksa kvaliteetse majutustehnoloogia, mitte turunduse eest!

Lõpeta reklaami eest maksmine. Maksa vaid toote eest. Säästa targalt! Kõrge hind ei tähenda alati kõrget teenusekvaliteeti.

29,659,751

Klienti juba säästavad

10,000+

Uut klienti iga päev

24,894,152

Käivitatud kodulehekülge

Alusta säästmist kohe!

Kõik-ühes veebimajutus & domeeninimi alates

0
80
/kuus