.com domeen
.online domeen
.xyz domeen
.live domeen
.net domeen
.world domeen
.me domeen
.link domeen

Soodsaimad domeeninimed just sulle

10 näpunäidet, et leida domeeni kontrollijaga ideaalne domeeninimi

1

Vali meeldejääv domeeninimi. Kerged ja lühikesed sõnad ning lihtsad fraasid on parimad!

2

Domeeninimi võiks olla lühike. Domeeni kontrollija aitab sul leida parima valiku!

3

See peab olema seotud sinu külastajatega. Märksõnad domeeninimes on vajalikud.

4

Domeeni kontrollijaga saad vaadata kõiki laiendeid - neid on üle 800.

5

Kasuta domeeni kontrollijat, et leida domeene, mis sisaldavad populaarseid märksõnu. Märksõnad aitavad sul Google otsingutulemustes tõusta!

6

Kaitse oma brändi ostes sama domeen erinevate populaarsete domeenilaienditega.

7

Väldi sidekriipse ja numbreid ning ära kasuta täpitähti.

8

Mõtle domeeninimest kui investeeringust! Hiljem võib hea domeeninimi maksta terve varanduse.

9

Võta domeenile privaatsuskaitse, kui soovid, et sinu andmeid ei avaldataks WHOISi andmebaasis.

10

Leidsid endale sobiva? Tegutse kohe! Head domeeninimed saavad tavaliselt kiiresti otsa.

Sul on juba domeeninime?
Paneme selle sinu heaks tööle!

Saad hõlpsalt alustada oma olemasoleva domeeninime kasutamist kolides selle teise teenusepakkuja juurest
Hostingeri vaid mõne nupuvajutusega!

.XYZ makes your desired domains always available!

Sinu soovitud domeen on juba registreeritud? Mitte .XYZ laiendiga! Leia domeeni kontrollija abil oma ainulaadne domeen, mis on teiste laienditega juba võetud.

pilvemajutusOtsid meeldejäävat, soodsat domeeninime mis oleks veel vaba? Võta .xyz!
.XYZ domeenid on soodsad, lühikesed ja väga uuenduslikud. Anna oma koduleheküljele nimi ilma piiranguteta! Alusta domeeni kontrollijaga ja püüa oma sihtgrupi tähelepanu kasutades sobivaid märksõnu: leia just selline nagu sulle meeldib, ilma et kulutaksid domeeni peale tuhandeid. Jäta meelde - .XYZ on uus .COM!

Miks registreerida domeen Hostingeri kaudu?

Hostinger pakub sulle soodsaimat domeeninime koos kohese aktiveerimise ja võrratu klienditoega.

Soodsad domeenid ja pikendamised

Soovid head domeeninime ja esmaklassilist kliendituge? Hostingeris annavad meie sõbralikud ja professionaalsed klienditeenindajad endast kõik, et sind igal ajal aidata. Lisaks sellele, et meie domeenid on väga taskukohased, on ka uuendamine soodne. Kasuta meie tasuta domeeni kontrollijat ja leia sobiv nimi!

Usaldusväärne registripidaja

Esmaklassiline veebimajutus ja parima hinnaga domeenid vaid Hostingeris. Tänu professionaalsele klienditoele ja 100% rahatagastuse garantiile võid olla kindel, et saad Hostingerist vaid parimat. Liitu miljonite veebileheomanike, arendajate ja ettevõtjatega, kes on oma äri Hostingeri kätesse usaldanud.

Domeeni privaatsuskaitse

Virtuaalmaailmas ei ole miski olulisem kui privaatsus. Suhtume sinu domeeni privaatsusesse täie tõsidusega. Teised registripidajad edastavad sinu isikuandmed WHOISi andmebaasile, kus need kõigile kättesaadavad on, Hostinger pakub sulle aga ainulaadset domeeni privaatsuskaitse teenust, mis su isiklikku teavet varjab. Säilita oma privaatsus!

Tasuta domeeninimi

Kõigi meie veebimajutuse pakettidega kaasneb täiesti TASUTA domeeninimi. Naudi kõikehõlmavat teenust, mille abil oma lehte taskukohase hinnaga inimesteni viia. Meie tasuta domeeninime kontrollijaga saad sirvida kõige levinumaid domeenilaiendeid nagu .net, .com, .org ja palju muud. Säästa raha ja muuda end nähtavaks!

Säästa aega - kasuta domeeni kontrollijat ja registreeri oma domeen juba täna.

Domeeni kontrollija korduma kippuvad küsimused (KKK):

Leia vastused sagedastele küsimustele seoses domeeni kontrollimise ja üldiselt domeenidega

Domeeninimi on sarnane su koduaadressile, sest selle abil saavad inimesed sind Internetiavarustest üles leida. Seepärast kutsume veebilehitsejate ülemises ääres asuvat riba aadressiribaks – sinna sisestatakse domeeninimi, et veebilehte leida.

Kui domeeninimi on nagu aadress, siis server on justkui maja. Oma kodulehekülge luues valid sa domeeninime, mille kaudu teised kasutajad sinu lehekülje leiavad. Ilma domeeninimeta peaksid inimesed kasutama sinu serveri IP aadresse (nt 87.249.281.92).

Pea iga kodulehekülg kasutab domeeninime. Näiteks Google.com on domeeninimi. Facebook on lehekülje nimi ning Facebook.com nende domeeninimi.

Domeeninimesid on igasuguseid, kuid kõik on sarnased ühel moel: need koosnevad kahest osast – nimi (nt Hostinger) ja tippdomeeni laiend (nt .com). Tippdomeeni laiendeid on saadaval väga palju erinevaid, alates riigipõhistest (nt .co.uk ja .de) lõpetades organisatsioonipõhiste laienditega (nt .gov riigiasutuste ja .edu õppeasutuste tarbeks).

Lisaks sellele, et registreeritud on üle 330 miljoni domeeninime, leidis ICANN (ettevõte, mis tegeleb tippdomeenide haldamisega), et vajalikud on ka väga spetsiifilised domeenilaiendid, nagu näiteks .bike ja .clothing, .guru ja .ventures.

Oma domeeninime valimine võib olla keeruline, sest saadaval on väga palju erinevaid laiendeid. See on suur otsus, võimalik, et lausa üks elu suurimaid. Kuigi domeeninime saab hiljem mõne muu vastu vahetada, siis on targem see esimesel korral hästi valida.

Ostes domeeninime usaldusväärse ettevõtte kaudu (nagu on Hostinger), saad õiguse seda domeeninime hallata kindla ajaperioodi jooksul.

Pärast domeeni registreerimist on vajalik see suunata serverisse, kus su kodulehekülg asub. Sellised muudatused võivad aega võtta kuni 72 tundi, mille jooksul jõuavad kõik Interneti teenuseosutajad üle maailma need muudatused vastu võtta.

Teine hea põhjus domeeninime omamiseks on see, et saad seda kasutada näiteks e-posti jaoks. Samuti saad luua alamdomeene (nt alamdomeen.sinudomeen.com) ja luua suunamisi teistele lehekülgedele. Saad ka osta mitu domeeninime ja suunata need kõik ühele leheküljele.

Domeeninime ei pea kasutama vaid selle teenuseosutaja juures, kellelt selle ostsid. Sarnaselt veebimajutusele saad ka oma domeeninime kolida.

Selleks on mitmeid põhjuseid, üks olulisemaid on ehk oma tootemargi kujundamine. Pole midagi ebaprofessionaalsemat kui ettevõte, mis majutab end nimega brändinimi.wordpress.com. Reeglina mõjuvad veebilehed, mis on endale domeeninime ostnud ja seda ise haldavad, mainekamalt ja usaldusväärsemalt.

Sinu domeeninimi on aga väärt palju enamat. Sageli loovad inimesed kodulehekülgi seetõttu, et neil on sellel leheküljel vaba voli. Kui kasutad sotsiaalvõrgustikke, tasuta blogimisplatvorme või kasutad müügiks lehekülgi nagu Amazon ja eBay, siis sõltud täielikult nendest lehtedest. Kui nende kasutustingimusi muudetakse või need sootuks sulgetakse, on lood halvad.

Kui registreerid oma domeeninime, siis ei pea sa kellelegi teisele lootma. See domeeninimi kuulub vaid sulle ja saad seda kasutada, kuidas ise tahad. Saad hallata domeeniga seotud e-posti aadresse, määrata, milist serverit lehekülg kasutab, ja võid domeeni isegi maha müüa või kellelegi teisele üle anda.

Samas mõjutab su domeeninime olek ka otseselt sinu veebilehe positsiooni otsingumootori tulemuste lehel (SERPs). Vanemad domeeninimed kipuvad olema uuematest eespool ja iga otsingumootori keskmes on tsiteerimise mudel. Seega määravad nemad sinu kodulehekülje tähtsuse selle põhjal, kui mõjukad on sinu leheküljele suunatud viited. Nii et kui sa ei oma enda domeeninime, siis lähevad kõik saavutused kellelegi teisele kirja.

Sellele küsimusele ei ole lihtne vastata. Hea uudis on see, et sa võid registreerida mitu erinevat domeeninime. Sellisel juhul kuuluvad kõik registreeritud nimed vaid sulle.

Alustuseks võiksid kasutada meie domeeni kontrollimise tööriista, millega saad kontrollida domeeninime saadavust ning selle erinevaid laiendeid. Sisestama pead vaid oma soovitud nime, näiteks blogi nime. Kui see on saadaval .com laiendiga, siis on valik praktiliselt tehtud. Registreeri see ära!

Kahjuks ei ole see alati võimalik, sest kokku on registreeritud väga palju domeene. Üldjuhul ei ole tavalised sõnad .com laiendiga saadaval, niisiis pead sa olema leidlikum. Siinkohal aitab sind domeeni kontrollimise tööriist, sest ilmselt otsid sa väga palju erinevaid nimesid, et leida midagi, mis oleks vaba.

Üldjuhul on parimad domeeninimed meeldejäävad ja lihtsasti hääldatavad, mistõttu liidavad paljud edukad ettevõtted lihtsalt kaks sõna kokku (nt YouTube, Snapchat, Instagram). Proovi erinevaid sõnaühendeid, kuni leiad endale vaba ja sobiva nime.

Ühtlasi on hea mõte kontrollida sama nime saadavust erinevates sotsiaalvõrgustikes. Kui nimi on vaba, siis registreeri see igal juhul. Ilmselt ei soovi sa, et kuue kuu pärast sinu supereduka kodulehekülje nimi Facebookis kellelegi teisele kuuluks.

Jäta meelde, et sa saad osta mitu erinevat domeeninime ja suunata need samale leheküljele. See on kasulik, kui sa ei suuda otsustada .com ja .us laiendite vahel või kui kardad, et inimesed võivad su domeeninime valesti kirjutada. Ole loov!

Kui registreerid oma domeeninime, siis kuulub see sulle sinu valitud perioodiks. Selle aja jooksul saad selle domeeninime ka edasi müüa.

Hea uudis on see, et kui soovid kasutada uut domeeninime, siis lihtsalt registreeri see nagu eelminegi. Hiljem saad ostetud domeeninime siduda juba olemasoleva koduleheküljega.

Ehkki sul on võimalik oma domeeninime muuta, siis ei ole see parim mõte. Mida rohkem oma ühte ja sama nime kasutad, seda populaarsemaks see saab. Seda muutes kaotad sellele domeenile omistatud populaarsuse.

Domeeni registreerimise minimaalne periood on üks aasta. Sa võid seda registreerimise hetkel soovi korral pikendada kolme aastani.

Soovitame domeeninime õigel ajal pikendada. Saadame domeeni aegumise kohta alati meeldetuletuse. Samuti saab domeeninime automaatselt pikendada. Juhul kui maksemeetod on kehtiv, siis pikendatakse domeeninime automaatselt ja kodulehekülje töö ei katke.

See sõltub sinu küsimusest. Domeeni kontrollijat kasutades ei pea www'd domeeninime ette lisama.

Kui oled domeeninime juba ostnud, siis sõltub valik sinu eelistustest, kuid valikut tehes peaksid sellele kindlaks jääma, sest http://sinunimi.com ja http://www.sinunimi.com on otsingumootori jaoks kaks erinevat lehekülge.

Minevikus on domeenides kasutatud www'd, sest kui aadresse lisati pakenditele, reklaamidele, lendlehtedele ja teistele Internetivälistele turundusmaterjalidele, siis inimesed teadsid, et tegu on veebiaadressiga (World Wide Web). Tänapäeval on Internet nii üldlevinud, et, www kasutamine pole ilmtingimata vajalik ja paljud on väitnud, et selle ärajätmine muudab veebiaadressite meeldejätmise lihtsamaks.

Domeeni kontrollijat saab kõige paremini kasutada, kui alustad nimekirjaga potentsiaalsetest nimedest. Ära muretse liialt laiendi pärast (nt .com) – nime kontrollides avanevad sulle paljud erinevad domeenilaiendid, et saaksid leida nime, mis on veel saadaval.

Näiteks otsid sa domeeni 'minulehenimi'. Kui selle domeeni kontrollija otsingusse sisestame, siis saame vastuseks, et minulehenimi.xyz on vaba. Selle all on näha, et kuigi minulehenimi.com on juba võetud, on domeen vaba mitmete teiste laienditega, sealhulgas minulehenimi.org ja minulehenimi.net.

Kuid siit läheb asi huvitavaks. Lisaks sisestatud sõnale pakub domeeni kontrollija võimalikke variante. Eeltoodud näite jaoks leiame 'munimi.it' ja 'lehenimi.com', mis on mõlemad huvitavad alternatiivid. Isegi kui inimesed ei osta esialgset domeeninime, siis otsustavad nad sageli mõne variandi kasuks.

Võid domeeni kontrollijaga otsida nii palju domeene kui soovid – ära karda olla loov! Lõpuks leiad endale kindlasti sobiva nime.

Hea uudis: meil domeeni registreerides ei kehti erireegleid. Oleme avatud kõigile – ka sinule!

Domeeni registreerimise käigus küsime küll sinu kontaktandmeid, et võimalike probleemide korral sinuga ühendust saada. Samuti vajad sa kehtivat maksevahendit domeeni eest tasumiseks.

Sa ei pea olema juba Hostingeri klient, et domeeninime registreerida. Registreeritud domeeninime saad suunata ka mõnele teisele veebimajutuse teenuseosutajale. Küll aga usume, et lihtsam on hoida kõik asjad ühes kohas – seepärast pakume me nii domeene kui veebimajutuse teenust.

Muidugi! Registreeritud domeeninimi kuulub sulle ning mitte ettevõttele, kelle kaudu selle registreerisid.

Kuid domeeninimi peab vastama teatud nõuetele. Kui soovid domeeni kolimise kohta rohkem teada, siis külasta meie domeeni kolimise lehekülge. Domeeni kolimist on lihtne alustada ja me aitame sind kogu protsessi vältel.

TLD on lühend 'Top Level Domain' kohta. See tähistab domeeninime viimast osa pärast punkti. Need on näiteks .com, .gov ja .org. Domeeninime ei saa eksisteerida ilma TLD-ta.

Erinevate TLD-de kasulikkus seisneb selles, et üldjuhul tead sa ette, mis leheküljega on tegemist (v.a .com, mida kasutatakse tänapäeval kõige jaoks). Teised näited on .org organisatsioonidele, .edu haridusasutustele ja .gov riigiasutustele.

TLD'sid saab omakorda jagada kahte gruppi: riigipõhised (ccTLD) ja üldkasutatavad (gTLD).

Riigipõhiseid laiendeid (ccTLD ehk Country-code top-level domains) kasutavad erinevad riigid. See on kasulik nii kodulehekülje haldajale kui ka kasutajale, sest mõlemad on huvitatud teatud riigi sisust – näiteks võib tuua otsingumootorid Google.com, Google.co.uk ja Google.de.

Üldkasutatavad laiendid (gTLD ehk Generic top-level domains) on kõige laialdasemalt levinud, sest siia kuuluvad ka .com domeenid – neid on registreeritud rohkem kui kõiki teisi ccTLD-sid kokku.

Algupäraselt olid peamised gTLD-d .com, .org, .net, .edu, .gov ja .mil, kuid tänaseks on neid sadu erinevaid, nagu näiteks .online, .xyz ja .name.

Tegelikult mitte üldse kaua! Üldjuhul aktiveeritakse uued domeenid kohe pärast makse sooritamist.

Lisaks oleme teinud domeenide registreerimise võimalikult lihtsaks. Domeeni registreerimine võtab aega vaid mõne minuti.

Hostinger offers a free domain name with premium and business hosting plans. You can get started with web hosting and a free domain name for just $3.45/month. So once you’ve used the domain checker to settle on the perfect domain name, don’t delay - sign up today and snatch it up!

Kui sinu soovitud domeeninimi on juba võetud, siis tasub kaaluda veidi teistsugust nime. Ehk saad sinna lisada mõne sõna või vahetada ühe sõna teise vastu. Võib-olla saad domeeni registreerida teise laiendiga.

Teine võimalus on lisada sidekriipse, ehk minunimi.com asemel võid proovida minu-nimi.com, kuid ole ettevaatlik – sinu valitud nimi ei tohiks teise nimega segi minna.

Õige domeeninime leidmine nõuab veidi vaeva. Pea meeles, et see õige on kusagil olemas ning sa pead selle vaid üles leidma!

Privaatsuskaitse ehk WHOISi kaitse aitab avalikkuse eest peita domeeni omaniku andmeid.

WHOIS on rahvusvaheline organisatsioon, mis talletab domeeninimede kohta käivat teavet: domeeni registreerija, registreerimise kuupäev, aegumise kuupäev ning kuhu domeen suunatud on.

See tähendab, et igaüks saab WHOISi andmebaasist domeeni kohta infot pärida. Valikuline privaatsuskaitse võimaldab sul seda teavet varjata, kui eelistad anonüümseks jääda.

Privaatsuskaitse ei ole mõeldud kõigile, kuid kui soovid oma nime, aadressi, telefoninumbri, e-posti aadressi ja ettevõtte nime asendada tuvastamist mittevõimaldavate üldiste andmetega, siis on see sulle õige valik!

Vaatame esmalt sarnasusi: need kõik on gTLD-d ja neid saab registreerida iga huviline. See tähendab, et kui keegi ei ole sinule meeldivat domeeninime juba registreerinud, siis saad seda teha just sina.

Iga gTLD omab veidi erinevat tähendust, ehk parim on valida see, mis seostub su koduleheküljega. .com domeene kasutatakse üldjuhul ettevõtete jaoks, ehkki need on saamas üldlevinuks, kuna need tekitavad usaldusväärsust. .net domeene kasutasid algselt enamasti sideettevõtted, kuid ka need on muutumas mitmeotstarbeliseks.

.org laiendit kasutatakse endiselt väga palju sihtotstarbeliselt, ehk heategevusorganisatsioonide, kogukondade ja kohalike ametiautuste jaoks. .info on mõeldud informatiivsete lehekülgede tarbeks, nagu wikid ja õpetuslikud koduleheküljed.

Ühegi gTLD jaoks ei ole olemas kindlaid reegleid. Võta neid kui soovituslikke nõuandeid ja heida need vabalt kõrvale, kui saad tänu sellele endale täiusliku domeeninime hankida.

Sinu domeeninimi on nagu sinu aadress ja veebimajutus on nagu maja, kus elad. Kui luua kodulehekülge, siis vajad nii domeeninime kui ka veebimajutuse teenust.

Domeen ja veebimajutus on sümbioosis nagu tarkvara ja riistvara ning yin ja yang. Kuigi on võimalik omada üht ilma teiseta, siis kõige paremini töötavad need koos. Seepärast pakuvad paljud ettevõtteid nii domeenide registreerimise kui ka veebimajutuse teenust.

Muidugi saad sa registreerida domeeninime ühe ettevõtte juures ning kodulehekülge majutada teise ettevõtte all. Üldjuhul võtab see aga rohkem aega, ehk milleks asju endale keeruliseks teha?

Maksa kvaliteetse majutustehnoloogia, mitte turunduse eest!

Lõpeta reklaami eest maksmine. Maksa vaid toote eest. Säästa targalt! Kallis hind ei tähenda alati head teenuse kvaliteeti.

29 659 751

Klienti juba säästavad

10 000+

Uut klienti iga päev

24 894 152

Käivitatud kodulehekülge

Alusta säästmisega kohe!

Kõik-ühes veebimajutus ja domeeninimi alates

0
80
/kuus